muži PRIPRAVILI TEMPU PRVÚ DOMÁCU PREHRU

19.05.2014 08:57

Úvodná dvadsaťminútovka ponúkla medzišestnástkový futbal bez výraznejších šancí.  V 23. minúte však už začalo stretnutie prinášať to, kvôli čomu diváci prišli predovšetkým. Po akcii z ľavej strany sa lopta dostala k Fabušovi, ten sa obtočil okolo obrancu, posunul loptu na Jančoviča, ktorý si položil kľučkou Norockého a povedľa brankára otvoril skóre. O dve minúty prenikol do pokutového územia Jambor, jeho pokus však Bohunský skvele nohou zastavil. Tlak hostí pokračoval a v 26. minúte priniesol druhý gól v sieti domácich, keď hlavičku Fabuša z dvoh metrov Bohunský fantasticky zastavil, na dorážku však už bol gólman Tempa prikrátky. Následne hostia predviedli krásnu akciu na jeden dotyk, do ktorej sa zapojila pätica hráčov, oblúčik Bariaka však Bohunský končekmi prstov zachytil a loptu stiahol. V 31. minúte prvýkrát pohrozili domáci a hneď z toho bol gól, Kučerka našiel centrom na zadnej tyči Nižňanského a ten strelou do horného rohu prekonal Kopčana. O tri minúty neskôr sa dostal do úniku Priecel, jeho oblúčik však smeroval len nad. V 38. minúte Bariak narazil na šestnástke loptu s Jančovičom, vnikol do pokutového územia a strelou do pravého horného rohu upravil na 1:3. Hostia aj v druhom polčase pokračovali v ofenzívnej hre a už po pár minútach dokázali domáci zastaviť Jamborov prienik len faulom a nariadenú jedenástku s prehľadom premenil Ančic. V 71. minúte sa v šestnástke ocitol nekrytý Verchola a hlavičkou zvýšil na 1:5. V závere stretnutia sa domácim podarilo upraviť na konečných 2:5, keď sa z pokutpového kopu nemýlil Křapka.